Szanowni Goście.

Serdecznie witamy w Górskim Ogrodzie. Dziękujemy za wybór naszego Pensjonatu jako miejsca Państwa pobytu i wypoczynku. Zapewniamy, że z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby pobyt w Górskim Ogrodzie spełnił Państwa oczekiwania. Do Państwa rąk oddajemy niniejszy informator, który ma pełnić role przewodnika w naszym Pensjonacie i świadczonych przez nas usługach . W razie pytań, bądź wątpliwości pracownicy Pensjonatu są do Państwa dyspozycji.

Szanowni Rodzice, prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci przebywające
w gospodarstwie
. Prosimy, aby nie przebywały same na tarasie widokowym oraz w obrębie skalniaków/oczka wodnego, ścieżek wzdłuż wąwozów. Dotyczy to również placu zabaw oraz jego wyposażenia. Prosimy o zachowanie spokoju podczas oglądania bądź dokarmiania zwierząt.

 

Informacje Ogólne:

Górski Ogród  oferuje do Państwa dyspozycji:

 • budynek Pensjonatu (55 miejsc noclegowych): salon główny (70 miejsc), sala kominkowa
  (40 miejsc ), bilard (za opłatą 10 zł godzina ),
 • domki (3 obiekty / 6 osobowe),
 • ogród,
 • zielnik,
 • ścieżka tematyczna / edukacyjna, - SZLAK ŚWIATOWIDA,
 • altany, kamienne grille z zadaszeniem (3 miejsca), miejsce na ognisko,
 • profesjonalny plac zabaw wyposażony w certyfikowane urządzenia tj. zjeżdżalnia, huśtawki, duża piaskownica. W okresie letnim dodatkowo: basen, trampolina,
 • kijki nordic walking,
 • 4 rowery trekkingowe w wersji 28” (wypożyczenie 15 zł za dobę) / 2 rowery dla dzieciaków.
 1. REZERWACJA

1.1 Rezerwacji pobytu można dokonać telefonicznie pod numerem +48 665 100 840 lub wysyłając zapytanie na adres e-mail: rezerwacja@gorskiogrod.pl.

1.2. Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanie się z jej warunkami – dokonanie rezerwacji jest równoznaczne z zaakceptowaniem Regulaminu Pensjonatu Górski Ogród.

1.3. Rezerwację uznaje się za potwierdzoną po zaksięgowaniu 30% zadatku na koncie bankowym Pensjonatu Górski Ogród. Pozostałe 70% jest płatne gotówką przy meldunku.  Przy wpłacie zadatku przelewem tradycyjnym prosimy o podanie imienia i nazwiska osoby rezerwującej, daty przyjazdu i wyjazdu. Wpłaty należy dokonać w terminie wskazanym w e-mailu potwierdzającym dostępność rezerwacji– niewpłacenie zadatku we wskazanym terminie skutkuje anulowaniem rezerwacji. Potwierdzenie otrzymania zadatku i rezerwacji domku lub pokoju zostanie przesłane na Państwa adres e-mail.

1.4 Za świadczone usługi wystawiamy faktury VAT. Chęć otrzymania faktury VAT prosimy zgłaszać przy dokonywaniu rezerwacji.

2.POBYT

2.1 Doba rozpoczyna się od godziny 15.00 w dniu przyjazdu do godziny 11.00 dnia następnego.

2.2. Uiszczenie opłaty za pobyt oraz dokonanie obowiązku meldunkowego należy dokonać w dniu przyjazdu (płatność gotówką w PLN).

2.3. Przed zameldowaniem w pokojach lub domkach Goście zobowiązani są do okazania co najmniej jednego dokumentu umożlwiającego weryfikację tożsamości.

2.4. Wcześniejsza pory przyjazdu i późniejsza godziny wyjazdu mogą być ustalone indywidualnie
i wymagają zgody właściciela lub pracownika Pensjonatu.

2.5. Brak zameldowania się Gości do godziny 22:00 bez wcześniejszego powiadomienia, skutkuje anulowaniem rezerwacji – zadatek nie jest zwracany. Skrócenie zakupionej usługi pobytu – późniejszy przyjazd bądź wcześniejszy wyjazd – nie zmniejsza wartości zakupionej usługi, za którą Goście zobowiązani są zapłacić.

2.6. W przypadku gdy Gość nie opuści pokoju lub domku do godziny 12.00 traktowane będzie jako przedłużenie pobytu –zostanie naliczona opłata zgodna z obowiązującym cennikiem w naszym Pensjonacie (50 % opłaty podstawowej).

2.7. Na początku i na końcu pobytu pracownik Pensjonatu może dokonać inwentaryzacji wyposażenia i sprawdzenia stanu pomieszczeń przeznaczonych do wyłącznego użytku Gości. Gość ponosi pełną odpowiedzialność (materialną i prawną) za wszelkiego rodzaju szkody wyrządzone w obrębie  gospodarstwa, uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów, wyposażenia
i urządzeń technicznych Pensjonatu powstałych z winy Gości (złamanie łoża, krzesła itd.). Goście zobowiązani są zostawić miejsce swojego pobytu (domek lub pokój) w stanie jakim go zastali. Po zakończeniu pobytu prosimy o oddanie kluczy do personelu Pensjonatu.

2.8. W pokojach i domkach obowiązuje bezwzględny zakaz palenia (wyznaczone na to miejsca to taras i balkon ).

2.9. W pokojach Budynku Głównego obowiązuje całkowity zakaz korzystania z kuchenek turystycznych (gazowych i elektrycznych).

2.10. Korzystanie w domkach z urządzeń elektrycznych innych niż stanowiące wyposażenie (np. suszarka do grzybów, prostownik) wymaga uzyskania zgody właściciela lub pracownika Pensjonatu, nie dotyczy to ładowarek do telefonów, laptopów, suszarki do włosów.

2.11. Pensjonat nie ponosi odpowiedzialności z tytułu utraty pieniędzy lub kosztowności i innych rzeczy mających wartość naukową lub artystyczną.

2.12. Goście zobowiązani są do zamykania w  pokojach Budynku Głównego oraz domkach okien, a także do zamykania drzwi na klucz przy każdorazowym opuszczaniu miejsca zakwaterowania.

2.13. Jeżeli liczba Gości przebywających w wynajętym domku lub pokoju jest wyższa niż zadeklarowana przez Gościa podczas rezerwowania pobytu, pracownik Pensjonatu może odmówić przyjęcia osób dodatkowych, odstąpić od umowy z winy Gościa lub pobrać dodatkową opłatę.

2.14 Cisza nocna obowiązuje od godziny 22.00 do 6.00. W godzinach ciszy nocnej osoby korzystające
z usług Pensjonatu mają obowiązek zachowywać się tak, by nie zakłócać spokoju innych Gości.

2.15. Nasza kuchnia przygotowuje zdrowe i pyszne posiłki, wydawane i spożywane na Salonie Głównym. Konsumpcja posiłków odbywa się w godzinach:

 • Śniadanie 8.00-10.00,
 • Obiad 13.00-18.00,
 • Kolacja 19.00-21.00.

2.16. W Głównym Salonie obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów i posiłków nienabytych w Pensjonacie.

2.17. Salon Główny jest otwarty wyłącznie w godzinach wydawania posiłków, dla Gości, którzy zamówili je w kuchni naszego Pensjonatu. 

2.18. Zwierzęta nie mogą przebywać na Budynku Głównym. Prosimy Gości, by nie wpuszczali zwierząt do środka.

2.19. Parking samochodowy niestrzeżony dla Gości –bezpłatny. Pensjonat nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenia lub kradzież pojazdu.

2.20. Goście zobowiązują się do przestrzegania Regulaminu, zachowania porządku i użytkowania wszystkich pomieszczeń, sprzętów i rzeczy zgodnie z ich przeznaczeniem.

2.21. W uzasadnionych przypadkach zastrzegamy sobie prawo wejścia do pokoi i domków podczas nieobecności Gości.

2.22. Palenie ogniska oraz grillowanie może odbywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

2.23. Prowadzimy segregację odpadów. Zachęcamy do tego również naszych Gości. Kosze na odpady segregowane znajdują się pod zadaszeniem obok parkingu.

2.24. Odpłatne wypożyczanie sprzętu i urządzeń odbywa się na zasadach określonych odrębnie lub ustalonych indywidualnie z Gośćmi.

2.25. Za korzystanie z jakichkolwiek usług dodatkowych w trakcie pobytu w Pensjonacie Górski Ogród nieuwzględnionych w rezerwacji, Goście są zobowiązani uregulować zapłatę przed wyjazdem.

2.26. Goście, którzy przebywają na terenie Pensjonatu, ale nie są w nim zameldowani powinni uiścić opłatę za wstęp w wysokości 7 zł.

2.27. W przypadku naruszenia regulaminu, Pensjonat może odmówić dalszego świadczenia usług osobie, która je narusza. Osoba taka zobowiązana jest do niezwłocznego zastosowania się do żądań właściciela Pensjonatu (zapłaty za zniszczone mienie oraz opuszczenie Pensjonatu).

2.28. Na terenie Pensjonatu dostępna jest sieć WI-FI (bez hasła).

2.29. Pensjonat Górski zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w dowolnym czasie bez podania przyczyny.

 

Życzymy miłego pobytu.