Szanowni Goście.

Serdecznie witamy w Górskim Ogrodzie. Dziękujemy za wybór naszego gospodarstwa agroturystycznego na miejsce Państwa pobytu i wypoczynku. Zapewniamy, że z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby pobyt w Górskim Ogrodzie spełnił Państwa oczekiwania. Do Państwa rąk oddajemy niniejszy informator, który ma pełnić role przewodnika w naszym gospodarstwie i świadczonych przez nas usługach . W razie pytań, bądź wątpliwości nasi pracownicy  są do Państwa dyspozycji.

Szanowni Rodzice, prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci przebywające w gospodarstwie. Prosimy, aby nie przebywały same na tarasie widokowym oraz w obrębie skalniaków, oczka wodnego, ścieżek wzdłuż wąwozów. Dotyczy to również placu zabaw oraz jego wyposażenia. Prosimy o zachowanie spokoju podczas oglądania, bądź dokarmiania zwierząt.

 

Informacje Ogólne:

Górski Ogród  oferuje do Państwa dyspozycji:

 •  Biały Dom(55 miejsc noclegowych): sala śniadaniowa (70 miejsc), sala kominkowa (40 miejsc ), bilard (za opłatą 10 zł godzina ),
 • domki -Domek w Różach, Chatka Czarownicy, Domek Hogwart (3 obiekty / 6 osobowe),
 • ogród,
 • zwierzyniec,
 • ścieżka edukacyjna,
 • szlak Światowida,
 • altany, kamienne grille z zadaszeniem, miejsce na ognisko,
 • profesjonalny plac zabaw wyposażony w certyfikowane urządzenia tj. zjeżdżalnia, huśtawki, duża piaskownica. W okresie letnim dodatkowo: basen, trampolina,
 • kijki nordic walking,
 • 4 rowery trekkingowe w wersji 28” (wypożyczenie 15 zł za dobę) / 2 rowery dla dzieciaków.
 1. REZERWACJA

1.1 Rezerwacji pobytu można dokonać telefonicznie pod numerem +48 665 100 840 lub wysyłając zapytanie na adres e-mail: rezerwacja@gorskiogrod.pl.

1.2. Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanie się z jej warunkami – dokonanie rezerwacji jest równoznaczne z zaakceptowaniem Regulaminu  Górskiego Ogrodu.

1.3. Rezerwację uznaje się za potwierdzoną po zaksięgowaniu 30% zadatku na koncie bankowym Górskiego Ogrodu. Pozostałe 70% jest płatne gotówką przy meldunku.  Przy wpłacie zadatku przelewem tradycyjnym prosimy o podanie imienia i nazwiska osoby rezerwującej, daty przyjazdu i wyjazdu. Wpłaty należy dokonać w terminie wskazanym w e-mailu potwierdzającym dostępność rezerwacji– niewpłacenie zadatku we wskazanym terminie skutkuje anulowaniem rezerwacji. Potwierdzenie otrzymania zadatku i rezerwacji domku lub pokoju zostanie przesłane na Państwa adres e-mail.

1.4 Za świadczone usługi wystawiamy faktury VAT. Chęć otrzymania faktury VAT prosimy zgłaszać przy dokonywaniu rezerwacji - przed wydrukowaniem paragonu.

2.POBYT

2.1 Doba rozpoczyna się od godziny 15.00 w dniu przyjazdu do godziny 11.00 dnia następnego.

2.2. Uiszczenie opłaty za pobyt oraz dokonanie obowiązku meldunkowego należy dokonać w dniu przyjazdu (płatność gotówką w PLN).

2.3. Przed zameldowaniem w pokojach lub domkach Goście zobowiązani są do okazania co najmniej jednego dokumentu umożliwiającego weryfikację tożsamości.

2.4. Wcześniejsza pory przyjazdu i późniejsza godziny wyjazdu mogą być ustalone indywidualnie i wymagają zgody właściciela lub pracownika Górskiego Ogrodu.

2.5. Brak zameldowania się Gości do godziny 22:00 bez wcześniejszego powiadomienia, skutkuje anulowaniem rezerwacji – zadatek nie jest zwracany. Skrócenie zakupionej usługi pobytu – późniejszy przyjazd bądź wcześniejszy wyjazd – nie zmniejsza wartości zakupionej usługi, za którą Goście zobowiązani są zapłacić.

2.6. W przypadku gdy Gość nie opuści pokoju lub domku do godziny 12.00 traktowane będzie jako przedłużenie pobytu –zostanie naliczona opłata zgodna z obowiązującym cennikiem w Górskim Ogrodzie (50 % opłaty podstawowej).

2.7. Na początku i na końcu pobytu pracownik obsługi może dokonać inwentaryzacji wyposażenia i sprawdzenia stanu pomieszczeń przeznaczonych do wyłącznego użytku Gości. Gość ponosi pełną odpowiedzialność (materialną i prawną) za wszelkiego rodzaju szkody wyrządzone w obrębie  gospodarstwa, uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów, wyposażenia i urządzeń technicznych  powstałych z winy Gości (złamanie łoża, krzesła itd.). Goście zobowiązani są zostawić miejsce swojego pobytu (domek lub pokój) w stanie jakim go zastali. Po zakończeniu pobytu prosimy o oddanie kluczy personelowi.

2.8. W pokojach i domkach obowiązuje bezwzględny zakaz palenia (wyznaczone na to miejsca to taras i balkon ).

2.9. W pokojach Białego Domu obowiązuje całkowity zakaz korzystania z kuchenek turystycznych (gazowych i elektrycznych).

2.10. Korzystanie w domkach z urządzeń elektrycznych innych niż stanowiące wyposażenie (np. suszarka do grzybów, prostownik) wymaga uzyskania zgody właściciela lub pracownika Górskiego Ogrodu, nie dotyczy to ładowarek do telefonów, laptopów, suszarki do włosów.

2.11. Górski Ogród nie ponosi odpowiedzialności z tytułu utraty pieniędzy lub kosztowności i innych rzeczy mających wartość naukową lub artystyczną.

2.12. Goście zobowiązani są do zamykania w  pokojach Białego Domu oraz domkach okien, a także do zamykania drzwi na klucz przy każdorazowym opuszczaniu miejsca zakwaterowania.

2.13. Jeżeli liczba Gości przebywających w wynajętym domku lub pokoju jest wyższa niż zadeklarowana przez Gościa podczas rezerwowania pobytu, pracownik Górskiego Ogrodu może odmówić przyjęcia osób dodatkowych, odstąpić od umowy z winy Gościa lub pobrać dodatkową opłatę.

2.14 Cisza nocna obowiązuje od godziny 22.00 do 6.00. W godzinach ciszy nocnej osoby korzystające z usług Górskiego Ogrodu mają obowiązek zachowywać się tak, by nie zakłócać spokoju innych Gości.

2.15. Nasza kuchnia przygotowuje zdrowe i pyszne posiłki, wydawane i spożywane na Sali Śniadaniowej. Konsumpcja posiłków odbywa się w godzinach:

 • Śniadanie 8.00-10.00,
 • Kolacja 19.00-21.00.

2.16. W Sali Śniadaniowej obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów i posiłków nienabytych w Górskim Ogrodzie.

2.17. Sala śniadaniowa jest otwarta wyłącznie w godzinach wydawania posiłków, dla Gości, którzy zamówili je w naszej kuchni.

2.18. Zwierzęta nie mogą przebywać na Białym Domu. Prosimy Gości, by nie wpuszczali zwierząt do środka.

2.19. Parking samochodowy niestrzeżony dla Gości –bezpłatny. Obiekt nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenia lub kradzież pojazdu.

2.20. Goście zobowiązują się do przestrzegania Regulaminu, zachowania porządku i użytkowania wszystkich pomieszczeń, sprzętów i rzeczy zgodnie z ich przeznaczeniem.

2.21. W uzasadnionych przypadkach zastrzegamy sobie prawo wejścia do pokoi i domków podczas nieobecności Gości.

2.22. Palenie ogniska oraz grillowanie może odbywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

2.23. Prowadzimy segregację odpadów. Zachęcamy do tego również naszych Gości. Kosze na odpady segregowane znajdują się pod zadaszeniem obok parkingu.

2.24. Odpłatne wypożyczanie sprzętu i urządzeń odbywa się na zasadach określonych odrębnie lub ustalonych indywidualnie z Gośćmi.

2.25. Za korzystanie z jakichkolwiek usług dodatkowych w trakcie pobytu w Górskim Ogrodzie nieuwzględnionych w rezerwacji, Goście są zobowiązani uregulować zapłatę przed wyjazdem.

2.26 Robienie zdjęć w Górskim Ogrodzie aparatami fotograficznymi oraz przy wykorzystaniu drona, do celów prywatnych i komercyjnych, jest możliwe tylko i wyłącznie za zgodą właścicieli lub obsługi.

2.27 Publikowanie zdjęć Górskiego Ogrodu na stronach internetowych, portalowych społecznościowych itd jest możliwe tylko i wyłącznie za zgodą właścicieli lub obsługi.

2.28. Komercyjne wykorzystywanie zdjęć/ filmów, zawierających wizerunek gospodarstwa, zwierząt lub jakichkolwiek innych elementów zlokalizowanych na prywatnym terenie. Możliwe jest tylko i wyłącznie za zgodą właścicieli  na podstawie pisemnego porozumienia. Wszystkie te elementy chronione są prawami autorskimi i majątkowymi.

2.29. Goście, którzy przebywają na terenie Górskiego Ogrodu, ale nie są w nim zameldowani powinni uiścić opłatę za wstęp w wysokości 7 zł.

2.30. W przypadku naruszenia regulaminu, Górski Ogród może odmówić dalszego świadczenia usług osobie, która je narusza. Osoba taka zobowiązana jest do niezwłocznego zastosowania się do żądań właściciela Górskiego Ogrodu (zapłaty za zniszczone mienie oraz opuszczenie Górskiego Ogrodu).

2.31. Na terenie Górskiego Ogrodu dostępna jest sieć WI-FI (bez hasła).

2.32. Górski Ogród zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w dowolnym czasie bez podania przyczyny.

 

Życzymy miłego pobytu.