Szlaki i ścieżki

Górski Ogród to miejsce idealne do wypoczzynku, ale fani trochę bardziej aktywnego wypoczynku również znajdą coś dla siebie. Atrakcyjna lokalizacja, duży teren i różnorodność przyrody sprawia, że jest u nas co robić. Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy!

Górski ogród - szlaki i ścieżki

Szlaki

Na terenie gospodarstwa znajduje się około 3,5 km wydzielonych szlaków, między polami, rozpadlinami, rzeką, stawikiem, piękne naturalne widoki rożnych elementów krajobrazu (teren mocno pagórkowaty) oraz bogatej roślinności (kilkadziesiąt gatunków różnych roślin). Szlaki częściowo utwardzone, umożliwiające swobodne poruszanie się. Na szlakach znajduje się mnóstwo atrakcji: kamienne schody, mostki, przejścia itd. Wzdłuż nich umiejscowiono ławki, hamaki i altany widokowe – pozwalające na odpoczynek strudzonym wędrownikom.

Ścieżka edukacyjna

Do dyspozycji gości oddajemy także oznakowaną ścieżkę edukacyjną. Na umieszczonych w terenie planszach znajdują się informacje dotycące różnych dziedzin. Pokonanie całej trasy wraz z dziećmi sprawi, że spędzą one miło czas i nauczą się m.in. o roślinach, zwierzętach, produkcji miodu i innych elementach. Tablice umieszcozne są na terenie całego ośrodka, a ich forma jest przyjazda nawet dla najmłodszych. 

Górski ogród - szlaki i ścieżki

Zobacz plan Górskiego Ogrodu!

Fotografie